"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bir Başka Linux Oyunu: Spiral Knights

Çok fazla detaya girmeden, sadece ana hatlarını vererek başlamak ve bitirmek istiyorum bu yazıyı. Spiral Knights, MMORPG türünde bir oyun. Oyunu aynı anda oynayan insanlarla beraber sohbet edebiliyor, takım kurarak maceralı keşifler yapabiliyor, kullandığımız ekipmanımızı geliştirerek daha güçlü hale gelebiliyor ve de savaş arenalarına girerek diğer oyunculara karşı puan kazanabiliyoruz (80-90’lı yılların oyuncularına arena yakından tanıdık gelecektir ;)) Geliştiricileri Three Rings ve SEGA olan bu oyun, Java kullanılarak geliştirildiği için Mac ve Windows işletim sistemlerinin yanı sıra Linux tabanlı işletim sistemlerinde de JVM kurulu olması koşuluyla doğal olarak çok güzel çalışabiliyor.

Oyunu oynamaya başlamak için oyunun sitesinden bir kullanıcı hesabı oluşturmak gerekiyor ancak istenildiği takdirde eğer varsa Facebook veya Steam hesapları üzerinden de oynanabiliyor.

Oyunu Linux’ta oynamaya başlamak ise oldukça basit: http://download.threerings.net/spiral/client/spiral-install.bin indireceğiniz 320 KB’lık shell scripti çalıştırın, geri kalan dosyalar oyun başladıktan sonra otomatik olarak indirilecektir.

Kim demiş Linux’ta oyun oynanmaz diye? Yeter ki geliştiriciler istesin, bakın Linux’ta çalışan oyunlar ne de güzel artıyor. Darısı Steam platformunun başına 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.